Duże okna w nowoczesnym domu – czy warto?

W ostatnich latach coraz większą popularność na polskich budowach zyskują okna duże, panoramiczne, zajmujące olbrzymie powierzchnie elewacji budynków jednorodzinnych. Czy jednak warto zainwestować w duże okna do własnego domu? Odpowiadamy już na samym wstępie: WARTO!

Nowoczesna architektura przenika się z tematem dużych okien. Zauważamy to na budowach u naszych Klientów, gdzie przeważają projekty domów, w których elewacja tworzona jest tak właściwie za pomocą szkła. Nie ukrywamy – lubimy takie tematy i właśnie w tych nietypowych rozwiązaniach specjalizujemy się w GEMELO Okna.

Domy typu stodoła z dużymi oknami trapezowymi, nowoczesne domy z oknami narożnymi bez słupka glasscorner, domy z oknami hst z bezpośrednim wyjściem na taras. Przyszłość polskiego budownictwa zapowiada się przejrzyście i szkliście. Doskonale wie o tym arch. Jacek Niebieszczański z pracowni MODERN HOUSE, którego projekty mamy przyjemność realizować. W dzisiejszym tekście zaprezentujemy Wam jeden z nich, a jeśli planujecie budowę domu z projektu MODERN HOUSE na końcu tekstu mamy dla Was świetną informację. Zapraszamy do lektury!

 

Nowoczesny projekt domu parterowego z płaskim dachem i dużymi oknami MODERN HOUSE New House 702.

Nowoczesny projekt domu parterowego z płaskim dachem i dużymi oknami MODERN HOUSE New House 702.

 

Zalety dużych okien w domu

Naturalne światło w domu z dużymi oknami

Panoramiczne przeszklenia są doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła w domu. Dzięki nim pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przyjazne, co może mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Optymalne oświetlenie naturalne jest nie tylko przyjemne dla oka, ale także może zmniejszyć zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie i tym samym obniżyć rachunki za prąd.

Widoki na otoczenie

Duże okna to również doskonała okazja, by cieszyć się pięknymi widokami na otaczającą nas przyrodę. Bez względu na to, czy mamy ogród, piękny krajobraz czy malowniczy widok na morze, duże przeszklenia pozwolą nam w pełni wykorzystać potencjał naszej lokalizacji i cieszyć się nią przez cały rok.

 

Realizacja projektu MODERN HOUSE New House 702 - okno HST w strefie dziennej.

Realizacja projektu MODERN HOUSE New House 702 – okno HST w strefie dziennej.

 

Efekt przestrzeni

Duże okna sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne. Dzięki nim możemy stworzyć wrażenie otwartości i lekkości, nawet w mniejszych domach. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie poczucie przestrzeni i swobody.

 

Strefa tarasowa w nowoczesnym projekcie domu z dużymi oknami MODERN HOUSE New House 702.

Strefa tarasowa w nowoczesnym projekcie domu z dużymi oknami MODERN HOUSE New House 702.

 

Estetyka i nowoczesność

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że duże tafle szkła na elewacji kojarzone są z nowoczesnością. Ich minimalistyczny design idealnie komponuje się z różnymi stylami aranżacji, począwszy od nowoczesnego po klasyczny. Ale nie tylko wnętrze domu prezentuje się dzięki nim okazale. Duże okna na elewacji stanowią spektakularny element architektoniczny, który nadaje budynkowi charakteru.

 

Nowoczesna parterówka z nowoczesną stolarką okienną - realizacja MODERN HOUSE New House 702.

Nowoczesna parterówka z nowoczesną stolarką okienną – realizacja MODERN HOUSE New House 702.

 

Montaż dużych okien w domu – jak zrobić to dobrze?

Montaż dużych okien w domu to kluczowa sprawa, która ma ogromny wpływ na komfort przyszłego mieszkania. Wiedza, fachowość i doświadczenie są niezbędne, aby zapewnić prawidłową instalację oraz optymalne wykorzystanie potencjału przeszkleń w Twoim nowym domu. Dlatego tak istotny jest wybór profesjonalnej i rzetelnej firmy, która kompleksowo zaopiekuje się tematem osłon okiennych na Twojej budowie.

Eksperci GEMELO dysponują nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktycznym doświadczeniem w zakresie różnych typów produktów oraz zróżnicowanych warunków budowlanych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także pasji do okien doradzimy Ci w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań, uwzględniając specyfikę budynku, Twoje preferencje estetyczne oraz wymagania funkcjonalne. Będziemy również w stanie rozpoznać i sprawnie poradzić sobie z ewentualnymi trudnościami, które mogą pojawić się podczas montażu dużych okien.

Ale wiedza produktowa i techniczna to nie wszystko. Kluczowym aspektem jest znajomość najnowszych technologii oraz standardów prawidłowego montażu, które mają istotny wpływ na trwałość, wydajność energetyczną oraz bezpieczeństwo użytkowania dużych przeszkleń. W GEMELO jesteśmy świadomi tych zagadnień i na naszych realizacjach stosujemy najnowsze metody oraz najlepsze praktyki w zakresie montażu dużych okien. Z dumą od początku działalności oferujemy jego prawidłowe wykonanie przez doświadczonych fachowców oraz propagujemy jego ideę.

 

Partnerstwo GEMELO Okna x MODERN HOUSE

Najlepsi współpracują z najlepszymi.

Naszą specjalizacją są nowoczesne domy i właśnie takie budynki najczęściej ubieramy w piękne, duże okna. Cieszymy się niezmiernie, że w tym temacie łączymy siły z MODERN HOUSE – pracownią, która wyznacza trendy w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym.

 

Z tej okazji dla wszystkich budujących dom z projektu MH mamy specjalną ofertę. Przy zakupie stolarki okiennej w GEMELO oferujemy rabat 10% na stolarkę drzwiową, bramy garażowe i osłony okienne.

 

Dzięki naszemu partnerstwu, masz pewność, że Twój nowy dom zostanie wyposażony w najwyższej jakości stolarkę okienną, która doskonale wpisze się w nowoczesny charakter projektu.

Poznaj GEMELO Okna, nasze realizacje, sprawdź opinie… i razem stwórzmy TWÓJ dom marzeń.

 

Porozmawiamy i doradzimy

w wyborze okien i drzwi
dla Twojego domu
+48 503 328 503